Як повернути голос і ніколи більше не втрачати

Професійним спікерам, викладачам вишів, вчителям доводиться багато говорити, і це сприймається як належне.

Врешті решт всі люди говорять, викладачі трохи більше. Та ті, в кого голос є основним робочим інструментом, періодично стикаються з його розладами, а дехто й з професійними захворюваннями.

Знаковим стає той день, коли через втрату голосу ви вперше скасували заплановані заняття/виступи.

Основні ризики для голосу вчителів та викладачів

Практично всі викладачі вишів та вчителі шкіл скаржаться на охриплість голосу періодично або постійно. Гігієнічні умови їх праці, частіше за все, далекі від рекомендованих лікарями. Зокрема, їм доводиться напружувати голос значно частіше, ніж людям інших професій, тому що є часта потреба говорити в оточенні підвищеного шуму.

Менш ризикують ті, в кого професійно поставлений голос, та умови праці все ж даються взнаки.

Другим фактором ризику є нервова напруга, яка часто супроводжує роботу голосом вчителів та викладачів.

Значних проблем додає робота з пересушеним горлом. Там, де адекватне зволоження слизових гортані могло б нівелювати всі ризики, його відсутність в декілька разів посилює їх.

Скарги вчителів/викладачів частіше такі:

Стаж понад 10 років є критичним для викладачів. Але професійна охриплість стає стійкою вже за 3 роки роботи.

Більшість голосових порушень функціональні, тобто навіть при мікроскопічному дослідженні немає ніяких змін в тканинах.

Проте функціональні порушення, що тривають багато років, можуть призвести до органічних уражень голосових зв’язок та тканин що їх оточують. Така неприємність, як вузлики на зв’язках та хронічний ларингіт не з’являються зненацька. Вони є результатом багатьох років праці голосом в неналежних умовах та без додаткового зволоження.

Ризики для інших професійних спікерів

Одна з особливостей роботи з дорослою мотивованою аудиторією в тому, що можна чітко регламентувати виступ, відповіді на питання, говорити у мікрофон. Крім того, гігієнічні умови для голосу на бізнес тренінгах та курсах підвищення кваліфікації часто бувають кращими, ніж в студентській аудиторії чи в класі.

Але відсутність регулярного голосового навантаження робить кожен виступ стресом для голосових зв’язок. Якщо голос не поставлено, та немає техніки розігріву перед виступом, така напруга є стресом. Це як повноцінне навантаження в тренувальному залі для початківця. Велика ймовірність наприкінці двогодинного виступу повністю втратити голос.

Та є додатковий фактор ризику: необхідність говорити іноземною мовою. При помилковій вимові деяких звуків може відбутись різке зміщення гортані вперед та зниження тонусу голосових зв’язок. Це сприяє їх травмуванню.

Рекомендації лікарів щодо голосового режиму та гігієни

Звісно, можна організувати такий графік роботи, щоб звести всі ризики до мінімуму. Рекомендоване голосове навантаження 20 годин на тиждень. Але це стосується роботи в сприятливих умовах при помірному навантаженні на голос. Потрібно коригувати голосовий режим в залежності від додаткових несприятливих факторів.

Погіршити стан слизової гортані та зв’язок можуть

В приміщенні, де ви працюєте, потрібно утримувати постійну вологість, не пересушувати повітря обігрівачами. Тримати вологість на потрібному рівні допомагає зволожувач повітря, рослини в приміщенні, часте провітрювання.

Коли вас постійно турбує охриплість голосу і кашель, використовуйте зволожуючі пастилки. Це допоможе подолати функціональні порушення голосу та заспокоїть горло.

Адекватне зволоження гортані значно знижує інші ризики для голосу.

ГелоРевойс® є рекомендованим засобом для поновлення голосу. Він має високу зволожуючу активність, та водночас захищає зв’язки від подальшого пошкодження, запобігає розвитку професійних ускладнень. Відновлення голосу з ГелоРевойс® відбувається вже за хвилину.

Пам’ятайте, якщо голос є вашим основний робочим інструментом, при його втраті необхідно проконсультуватись з фоніатром або отоларингологом.

Оплата

здийснюється банківською карткою  Visa або MasterCard на захищенному сервері

Доставка

здійснюється
у відділення “Нової пошти”

та є БЕЗКОШТОВНОЮ

Безпека

Виробництво в Німеччині за всіма міжнародними стандартами
Сертифікат відповідності № PR.288-20

[contact-form-7 id=”829″]
ГелоРевойс®
(GeloRevoice®)
Вишня-Ментол
1 туба - 20 пастилок
для розсмоктування
265 грн.
Фото пастилок для відновлення голосу Гелоревойс зі смаком вишні та ментолу
ЗАМОВИТИ