Підготовка до публічного виступу

Кращий спікер той, чия промова не виглядає важкою працею. Та публічні виступи є стресом навіть для досвідчених доповідачів, не завжди їм вдається бути безпосередніми та переконливими. Що говорити про тих, хто готується виступати перед аудиторією вперше. Через напругу можна навіть втратити голос перед самим виступом, або в його процесі. Проте, якщо під час підготовки ви врахуєте всі сторони цього важливого процесу, ваш виступ буде для не випробуванням, а задоволенням. Це стосується, зокрема, і підготовки до виступу саме голосу.

Тож як готуватись до публічного виступу, щоб лунати не гірше ніж спікери TED?

Попіклуйтесь про комфортні для себе умови

Вам буде набагато комфортніше психологічно, якщо ви заздалегідь знатимете де доведеться виступати. Завжди краще виступати в знайомому приміщенні, за умови, що там належні гігієнічні умови. Проте, якщо ви будете в зазначеному місці вперше, добре відвідати зал заздалегідь. Ще краще, якщо у вас є можливість потренуватись там же. На крайній випадок допоможуть і фото з виступів інших спікерів в тому ж залі.

Докладно продумайте поведінку на сцені. Кожен рух та зміну пози узгодьте з вашим текстом, слайдом, паузою чи жартом. Визначте, скільки часу забере кожна частина виступу. Проговоріть все це з рухами, жестами.

Вчити текст доречно завжди

Коли ви добре знаєте свою доповідь, то більшою мірою будете впевнені навіть перед незнайомою аудиторією. Це знижує ризик травмування голосу під час виступу.

Звісно, ви будете спиратись на конспект та слайди. Але в умовах стресу легко розгубитись, втратити важливу фразу, що логічно пов’язує одну частину промови з іншою. Ключові фрази потрібно дослівно написати та картках, та пронумерувати їх. В потрібний момент просто прочитайте текст з картки. Будьте певні, це буде виглядати переконливо.

Чітко продумайте початок та завершення промови. Саме початок і кінець створять основне враження від вашого виступу. Обов’язково пропишіть висновки.

Перевірте заздалегідь всі факти

Не залишайте на віру жодного факту, який плануєте озвучувати. Докладно перевіряйте всю інформацію, навіть дрібниці. Одна невідповідність може поставити всі інші ваші дані під сумнів. Чи вдасться вам зберегти впевненість в таких умовах, знайти вдале пояснення? Звісно, навіть помилку у фактах можуть пробачити, якщо сутність доповіді від цього не змінюється. Але це дуже стресова ситуація, і вона скоріш за все запам’ятається присутнім.

Будьте готові пояснити деякі моменти

Експертність часто заважає розповідати для нефахівців. Багато того, що потрібно було б докладно розібрати, експерт вважає за замовчуванням зрозумілим. В якийсь момент вам поставлять питання, що порушить стрункість вашої доповіді, а вас занурить у стрес. Так, ви чудово орієнтуєтесь в своїй темі, але спонтанність під час публічного виступу не кращий помічник.

Замініть по можливості всі складні терміни іншими словами, якщо метою вашої доповіді не є розбір саме цих термінів. Знайдіть виразні аналогії. Можливо, без специфічної термінології ваша розповідь стане більш цікавою та яскравою.

Вам буде набагато спокійніше, якщо крім інформації по зазначеній вами темі, ви знайдете ще додаткову по сумісних темах. Велика ймовірність, що це допоможе вам блискуче відповісти на питання з залу. Це є вашими резервними знаннями, що можуть і не бути озвучені, але дають вам змогу впевнено заявляти свою точку зору.

Як підготувати голос до виступу?

Почнемо з того, що всю підготовку голосу важливо записувати на диктофон, а коли будете готові – фільмувати повноцінну репетицію промови разом з жестами та рухами. Такий підхід дасть вам уяву чи дійсно є гарні зміни, буде видно та чутно над чим потрібно працювати ще.

1

Темп мови

Важливе значення, як саме буде лунати ваш голос, має темп мови. Фахівці радять промовляти під час виступу повільніше, аніж ви звикли говорити. Під час хвилювання мова стає автоматично більш швидкою, а такий прийом допоможе її опанувати. Готуючись до виступу, потренуйтесь промовляти дуже повільно, та дуже швидко. Вже під час живого виступу перед аудиторією комбінуйте темпи, це допоможе зробити потрібні акценти та знизити навантаження на голос.

2

Інтонація

Виділіть фрази та слова, на яких хочете зробити акценти. Готуйте голос до них вже на попередніх фразах, опануйте дихання, наберіть повітря в легені.

Інтонація допоможе там, де для виразності неможливо додати гучності. Та при потребі поновити сили зробіть паузу.

Закінчуйте значущі фрази низхідною інтонацією. Це додасть їм ваги.

3

Гучність

Публічний виступ потребує гучного мовлення. Охриплість після промови – звичайна реакція на перевтому. Та охриплість може виникнути вже під час промови, а іноді голос можна втратити зовсім. Тому безпосередньо перед виступом потрібно розігріти зв’язки, та зволожити їх. Ніколи не починайте виступ без розігріву, та з пересушеним горлом.

Сила голосу також залежить від того, як ви використовуєте повітря.

Проста вправа допоможе вам використовувати повітря легенів ефективніше, та знизити навантаження на зв’язки. Наберіть повні груди повітря, та різко повністю його видихніть через округлений рот. Повторюйте цю вправу кожного разу перед тренуванням вашої промови, а також вже перед виходом на сцену.

4

Будьте в міру емоційні

Емоції дуже важливі у виступі, коли вони доречні. Емоційна промова відбирає багато сил та саджає голос, монотонний виступ нецікавий та не приносить задоволення навіть спікеру. Тому потрібно виділяти окремі ключові моменти.

На ваші емоції буде реагувати зал, і це полегшить вам встановлення контакту.

5

Дотримуйтесь гігієни голосу

Готуючись до виступу, слідкуйте за тим, щоб ваш голос не перевтомлювався. Можна тренувати вимову та від напруги втратити голос напередодні власне виступу. Під час тренувань використовуйте зволожуючі пастилки та обов’язково робіть паузи на відпочинок. В побуті розмовляйте спокійно та небагато.

Обов’язково візьміть зволожуючі пастилки з собою на виступ. Одну прийміть за кілька хвилин перед виходом на сцену, і ще одну за потреби в ході виступу. Одна пастилка РелоРевойс діє біля години.

Якщо неприємність все ж сталась, ви втратили голос перед публічним виступом – повернути його також допоможе ГелоРевойс.

Оплата

здийснюється банківською карткою  Visa або MasterCard на захищенному сервері

Доставка

здійснюється
у відділення “Нової пошти”

та є БЕЗКОШТОВНОЮ

Безпека

Виробництво в Німеччині за всіма міжнародними стандартами
Сертифікат відповідності № PR.288-20

[contact-form-7 id=”829″]
ГелоРевойс®
(GeloRevoice®)
Вишня-Ментол
1 туба - 20 пастилок
для розсмоктування
265 грн.
Фото пастилок для відновлення голосу Гелоревойс зі смаком вишні та ментолу