Навіть одна тривала розмова може коштувати вам голосу на деякий час. Та важливо не доводити до такого та піклуватись про голос регулярно. Дізнайтесь як.

Навіщо та кому потрібна гігієна голосу?

Голосова втома накопичується. Голос може зникнути, а потім з’явитись знов, і це стає звичкою. Втома голосових зв’язок виникає через постійне розтягнення та скорочення, вібрацію під час створення звуків. То ж це їх функція, хіба не так?

Як вібрація змінює голосові зв’язки?

Вплив сильної вібрації на деякі тканини може бути руйнівним. Та голосовим зв’язкам належить вібрувати при створенні звуків, вони до цього адаптовані.
Проте, дослідження впливу вібрації на голосові зв’язки виявило межу їх витривалості.

Виявилось, що активне користування голосом на частоті від 100 до 230 Гц (частота при звичайній розмові) вже за 15 хвилин потребує хоча б короткого відпочинку.

Після безперервного впливу вібрації від 100 до 230 Гц протягом 1040 секунд в пластинці голосових зв’язок відбуваються ті ж самі процеси, як і при загоєнні хронічної травми. Коли ж час дії звуку було збільшено в 4 рази, до 4160 секунд, то інтенсивність відновлення відповідала загоєнню гострої травми. Тобто, якщо ви безперервно розмовляєте протягом години, то ваш голос потребує після цього спокою та часу на відновлення. [1]

Будова та функція єдині

Насправді, зрозуміти що саме надає голосу витривалості, допомагає знання про будову голосових зв’язок. Особливе значення в їх структурі має гіалуронова кислота, що стимулює відновлення, пов’язує всі слої та визначає їх тонус, здатність до амортизації. [2]

Навіщо голосовим зв’язкам амортизація?

При створенні звуку вони змикаються та розмикаються, нерідко з великою швидкістю, б’ючись одна об одну. Це посилює вібрацію.
На здатність голосових складок/зв’язок залишатись еластичними та рухатись з потрібною частотою впливає кількість гіалуронової кислоти всередині тканин. [3]

Навіщо голосовим зв’язкам еластичність?

При створенні звуків голосові зв’язки постійно розтягуються та скорочуються. Якщо зв’язки перестають вільно розтягуватись (підвищується їх жорсткість) або повертатись в попереднє положення (знижується пружність), то голос стає неможливо контролювати.

Гіалуронова кислота бере активну участь у відновних процесах, вона не лише структурний компонент. Її велика кількість в тканинах голосових складок дає можливість їм швидко відновлюватись та працювати за екстремальних навантажень.

Коли голосові зв’язки працюють без достатнього відпочинку, накопичуються мікротравми, які згодом призводять до появи глибоких рубців. Це найчастіша знахідка на ларингоскопічному обстеженні при скаргах на тривалі порушення голосу. [4]

Сухість в горлі може свідчити про нестачу гіалуронової кислоти

Недарма порушення голосу супроводжує відчуття сухості в горлі, першіння та сухий кашель.
Саме тому однією з вимог вокальної гігієни є достатній питний режим. Коли ви п’єте воду, гіалуронова кислота може її затримати навколо себе та створити тканинам потрібний об’єм та тонус. Але сама вода, без присутності гіалуронової кислоти на таке не здатна.
Для того, щоб голосові зв’язки могли тривалий час вібрувати та резонувати, розтягуватись та повертатись у попереднє положення, гіалуронової кислоти в них повинна бути достатня кількість. [5]

Гіалуронова кислота знаходиться також і на поверхні голосових зв’язок, як і на поверхні всіх слизових тканин, та утворює разом з водою захисну плівку.

Дослідження виявили, що коли організм страждає від зневоднення, то в голосових складках критично зменшується кількість гелю, за рахунок швидкої втрати води. [6]
Але поповнити запас води значно легше, аніж відновити кількість гіалуронової кислоти. Це речовина, яка постійно синтезується в тканинах, тому що потреба в ній завжди велика. Але для цього потрібен час.

За надмірних вокальних навантажень гіалуронова кислота дуже швидко витрачається на відновні процеси в пластинці голосової складки, не встигає вироблятись в достатній кількості.

Що робити з вокальною травмою?

Горло може турбувати з різних причин. Але є певні симптоми, що вказують саме на небезпеку для голосових зв’язок:

  • кашель за спроби щось сказати
  • біль в області голосової щілини
  • захриплість
  • зниження сили голосу
  • зниження тембру голосу
  • зменшення емоційної виразності голосу, невірне інтонування

Навіть неправильна техніка створення звуків з травмуванням зв’язок може бути компенсована швидкістю відновних процесів, в тому числі великою кількістю власної гіалуронової кислоти. Навіть при повній втраті голосу за таких обставин він може бути повністю відновлений без медичного втручання.
Якщо відновити голос допомогла тепла вода та чай, мед, трав’яні відвари, льодяники з ментолом, та інше – це означає, що більшою мірою спрацювали саме власні сили організму та час.
Проте, чекати вдома на зцілення ризиковано: чергова травма може стати критичною для голосу та викликати стійкі зміни в тканинах, а час на лікування буде втрачено. Тож обов’язково йдіть до лікаря якнайшвидше.

Як запобігти незворотним змінам голосових зв'язок, якщо працювати голосом доводиться багато?

Відчуття, що свідчать про потребу в щоденному захисті голосу:

  • втома м’язів горла після тривалого користування голосом
  • постійна легка захриплість
  • в’язке мокротиння в зоні голосових зв’язок
  • відчуття стороннього тіла в горлі

Стан голосових зв’язок повинен оцінити лікар. Якщо немає змоги дати голосу відпочити, то потрібно зменшити навантаження на нього. Скоротити кількість голосової активності, якщо це ваша робота, вдається не завжди. Та все ж є можливість обмежити використання голосу в побуті.

Можна компенсувати дію вокальних навантажень за допомогою гіалуронової кислоти

Засоби з гіалуроновою кислотою при зовнішньому нанесенні на голосові зв’язки збільшують їх пружність та знижують вразливість. Використання гіалуронової кислоти в експерименті виявило покращення структури голосових зв’язок та збільшення їх потенціалу до утворення звуків. [7] Це по суті відтворення того ж самого механізму захисту, який існує в організмі людини.

Де можна знайти гіалуронову кислоту для захисту голосу в зручній для використання формі?

В пастилках ГелоРевойс® міститься високоякісна гіпоалергенна гіалуронова кислота, що вироблена бактеріями в лабораторних умовах. Це базовий засіб для гігієни голосу та захисту від вокальної травми. Він показав свою ефективність як для профілактики, так і в клінічних дослідженнях. [8, 9]

Його особливість в тому, що він спрацьовує дуже швидко, приблизно за дві хвилини після початку розсмоктування. Одна пастилка ГелоРевойс® захищає голос 1-2 години.

Це зручний для використання засіб на кожен день.

Оплата

здийснюється банківською карткою  Visa або MasterCard на захищенному сервері

Доставка

здійснюється
у відділення “Нової пошти”

та є БЕЗКОШТОВНОЮ

Безпека

Виробництво в Німеччині за всіма міжнародними стандартами
Сертифікат відповідності № PR.288-20

[contact-form-7 id=”829″]
ГелоРевойс®
(GeloRevoice®)
Вишня-Ментол
1 туба - 20 пастилок
для розсмоктування
265 грн.
Фото пастилок для відновлення голосу Гелоревойс зі смаком вишні та ментолу